Samsung Galaxy J2 (2018)
Detaljeret information

8.9 / 10
bedømmelse
Funktioner Samsung Galaxy J2 (2018)
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | smartphone |
| Operativsystem | Android |
| Kropstype | klassisk |
| ledelse | mekaniske / berøringsknapper |
| SAR niveau | 0.51 |
| SIM-kort type | micro SIM |
| Antallet af SIM-kort | 2 |
| Funktionsmåde for flere SIM-kort | alternativ |
| vægt | 153 g |
| Dimensioner (WxHxT) | 72,3x143,8x8,4 mm |
| udstilling | |
| Skærmtype | farve AMOLED, 16,78 millioner farver, touch |
| Type berøringsskærm | multitouch, kapacitive |
| diagonal | 5 tommer |
| Billedstørrelse | 960x540 |
| Antal pixels per inch (PPI) | 220 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Automatisk skærmrotation | der er |
| Multimediefunktioner | |
| Bagkamera | 8 MP |
| Foto flash | baglygte |
| Funktioner bagtil kamera | autofokus |
| Videooptagelse | der er |
| Maks. videoopløsning | 1920x1080 |
| Maks. video frame rate | 30 billeder / s |
| Front kamera | der er 5 millioner pixel. |
| lyd | MP3, AAC, WAV, WMA |
| Hovedtelefonstik | 3,5 mm |
| link | |
| standard | GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE |
| LTE båndstøtte | FDD LTE: 2100, 1800, 850, 2600, 900, 800 MHz; TDD LTE: 2600, 2300 MHz |
| grænseflader | Wi-Fi 802.11n, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2, USB |
| Satellitnavigation | GPS / GLONASS / BeiDou |
| Hukommelse og processor | |
| processor | 1400 MHz |
| Antallet af processorkerner | 4 |
| Indbygget hukommelse | 16 GB |
| Mængden af tilgængelig brugerhukommelse | 9.70 GB |
| RAM-størrelse | 1,50 GB |
| Hukommelseskortspalte | der er op til 256 GB |
| mad | |
| Batterikapacitet | 2600 mAh |
| batteri | aftagelig |
| Taletid | 18 timer |
| Tid til at lytte til musik | 60 timer |
| Type opladerkontakt | micro usb |
| Andre funktioner | |
| Håndfri (indbygget højttaler) | der er |
| ledelse | stemmeopkald, talestyring |
| Flytilstand | der er |
| lommelygte | der er |
Samsung Galaxy J2 (2018) er valgt i bedømmelse:

12 bedste samsung smartphones
