Samsung Galaxy J6 (2018) 32GB
Detaljeret information

8.0 / 10
bedømmelse
Funktioner Samsung Galaxy J6 (2018) 32GB
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | smartphone |
| Operativsystem | Android 8.0 |
| Kropstype | klassisk |
| Antallet af SIM-kort | 2 |
| SIM-kort type | nano SIM |
| Funktionsmåde for flere SIM-kort | alternativ |
| vægt | 154 g |
| Dimensioner (WxHxT) | 70,2x149,3x8,2 mm |
| udstilling | |
| Skærmtype | farve AMOLED, 16,78 millioner farver, touch |
| Type berøringsskærm | multitouch, kapacitive |
| diagonal | 5,6 tommer. |
| Billedstørrelse | 720x1480 |
| Antal pixels per inch (PPI) | 294 |
| Automatisk skærmrotation | der er |
| Multimediefunktioner | |
| Bagkamera | 13 MP |
| Foto flash | front og bag LED |
| Funktioner bagtil kamera | autofokus |
| Bageste kameraåbning | F / 1.9 |
| Videooptagelse | der er |
| Maks. videoopløsning | 1920x1080 |
| Maks. video frame rate | 30 billeder / s |
| Front kamera | der er 8 millioner pixel. |
| lyd | MP3, AAC, WAV, WMA |
| Hovedtelefonstik | 3,5 mm |
| link | |
| standard | GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE |
| grænseflader | Wi-Fi 802.11n, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2, USB |
| Satellitnavigation | GPS / GLONASS / BeiDou |
| Hukommelse og processor | |
| processor | 1600 MHz |
| Antallet af processorkerner | 8 |
| Indbygget hukommelse | 32 GB |
| RAM-størrelse | 3 GB |
| Hukommelseskortspalte | der er op til 256 GB |
| mad | |
| Batterikapacitet | 3000 mAh |
| batteri | aftagelig |
| Type opladerkontakt | micro usb |
| Andre funktioner | |
| ledelse | stemmeopkald, talestyring |
| Flytilstand | der er |
| sensorer | tilgang, Hall, fingeraftryk læsning |
| lommelygte | der er |
| Yderligere oplysninger | |
| Meddelelsesdato | 2018-05-21 |
Samsung Galaxy J6 (2018) 32GB er valgt til bedømmelse:

12 bedste samsung smartphones
