Samsung Galaxy J7 (2017)
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung Galaxy J7 (2017)
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | smartphone |
| OS version | Android 7.0 |
| Kropstype | klassisk |
| Kropsmateriale | metal |
| ledelse | mekaniske / berøringsknapper |
| SAR niveau | 0.57 |
| SIM-kort type | nano SIM |
| Antallet af SIM-kort | 2 |
| Funktionsmåde for flere SIM-kort | alternativ |
| vægt | 181 g |
| Dimensioner (WxHxT) | 74,8x152,5x8 mm |
| udstilling | |
| Skærmtype | farve AMOLED, 16,78 millioner farver, touch |
| Type berøringsskærm | multitouch, kapacitive |
| diagonal | 5,5 tommer |
| Billedstørrelse | 1920x1080 |
| Antal pixels per inch (PPI) | 401 |
| Automatisk skærmrotation | der er |
| Multimediefunktioner | |
| Bagkamera | 13 MP |
| Funktioner bagtil kamera | autofokus |
| Bageste kameraåbning | F / 1.7 |
| Videooptagelse | der er |
| Maks. videoopløsning | 1920x1080 |
| Maks. video frame rate | 30 billeder / s |
| Front kamera | der er 13 millioner pixel. |
| lyd | MP3, AAC, WAV, WMA |
| Hovedtelefonstik | 3,5 mm |
| link | |
| standard | GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE |
| grænseflader | Wi-Fi 802.11ac, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.1, USB, ANT +, NFC |
| Satellitnavigation | GPS / GLONASS / BeiDou |
| Hukommelse og processor | |
| processor | 1600 MHz |
| Antallet af processorkerner | 8 |
| Indbygget hukommelse | 16 GB |
| Mængden af tilgængelig brugerhukommelse | 10 GB |
| RAM-størrelse | 3 GB |
| Hukommelseskortspalte | der er op til 256 GB |
| mad | |
| Batterikapacitet | 3600 mAh |
| batteri | aftagelig |
| Tid til at lytte til musik | 59 timer |
| Type opladerkontakt | micro usb |
| Andre funktioner | |
| ledelse | stemmeopkald, talestyring |
| Flytilstand | der er |
| A2DP profil | der er |
| sensorer | belysning, tilnærmelse, Hall, gyroskop, fingeraftryk læsning |
| lommelygte | der er |
| Yderligere oplysninger | |
| Meddelelsesdato | 2017-06-06 |
Samsung Galaxy J7 (2017) er valgt i bedømmelse:

12 bedste samsung smartphones
