Samsung Galaxy Note 8 64GB
Detaljeret information

9.5 / 10
bedømmelse
Funktioner Samsung Galaxy Note 8 64GB
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | smartphone |
| OS version | Android 7.1 |
| Kropstype | klassisk |
| Kropsmateriale | metal og glas |
| design | vand beskyttelse |
| SIM-kort type | nano SIM |
| Antallet af SIM-kort | 2 |
| Funktionsmåde for flere SIM-kort | alternativ |
| MST support | der er |
| vægt | 195 g |
| Dimensioner (WxHxT) | 74,8x162,5x8,6 mm |
| udstilling | |
| Skærmtype | farve AMOLED, tryk |
| Type berøringsskærm | multitouch, kapacitive |
| diagonal | 6,3 tommer |
| Billedstørrelse | 2960x1440 |
| Antal pixels per inch (PPI) | 522 |
| Automatisk skærmrotation | der er |
| Multimediefunktioner | |
| Bagkamera | dobbelt 12/12 MP |
| Foto flash | baglygte |
| Funktioner bagtil kamera | autofokus, optisk stabilisering, optisk zoom 2x |
| Bageste kameraåbning | F / 1.7 |
| Videooptagelse | der er |
| Maks. videoopløsning | 3840x2160 |
| Maks. video frame rate | 30 billeder / s |
| Front kamera | der er 8 millioner pixel. |
| lyd | MP3, AAC, WAV, WMA |
| Hovedtelefonstik | 3,5 mm |
| link | |
| standard | GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE, LTE-A Cat. 16 |
| grænseflader | Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, IRDA, USB, ANT +, NFC |
| Satellitnavigation | GPS / GLONASS / BeiDou |
| A-GPS-system | der er |
| Hukommelse og processor | |
| Indbygget hukommelse | 64 GB |
| RAM-størrelse | 6 GB |
| Hukommelseskortspalte | der er op til 256 GB (kombineret med en plads til et andet SIM-kort) |
| mad | |
| Batterikapacitet | 3300 mAh |
| batteri | aftagelig |
| Taletid | 22 timer |
| Tid til at lytte til musik | 74 timer |
| Type opladerkontakt | USB Type-C |
| Trådløs opladningsfunktion | der er |
| Hurtig opladningsfunktion | der er |
| Andre funktioner | |
| Håndfri (indbygget højttaler) | der er |
| ledelse | stemmeopkald, talestyring |
| Flytilstand | der er |
| A2DP profil | der er |
| sensorer | lys, nærhed, hall, gyroskop, kompas, barometer, fingeraftrykslæser, iris scanner |
| lommelygte | der er |
| Yderligere oplysninger | |
| RAW support | der er |
| Komplet sæt | smartphone, stylus, USB-kabel, hovedtelefoner, Sim-ekstraktionsværktøj, oplader, USB-stik (USB-type-C), Micro USB-stik, pennespidser, pincet |
| Egenskaber | Stylus: 108,3 x 5,8 x 4,2 mm, 2,8 g; evnen til at ændre skærmopløsningen i indstillingerne processor: Qualcomm Snapdragon 835, 2,45 GHz eller Samsung Exynos 8 Octa 8898M, 2,5 GHz, afhængigt af regionen; beskyttelse mod vand og støv: IP68 standard; 1 eller 2 SIM-kort afhængigt af regionen |
| Meddelelsesdato | 2017-08-23 |
| Startdato for salg | 2017-09-15 |
Samsung Galaxy Note 8 64GB er valgt i bedømmelse:

12 bedste samsung smartphones
