Samsung Galaxy Note 9 128GB
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung Galaxy Note 9 128GB
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | smartphone |
| Operativsystem | Android 8.1 |
| Kropstype | klassisk |
| Kropsmateriale | metal og glas |
| design | vand beskyttelse |
| Antallet af SIM-kort | 2 |
| SIM-kort type | nano SIM |
| Funktionsmåde for flere SIM-kort | alternativ |
| MST support | der er |
| vægt | 201 g |
| Dimensioner (WxHxT) | 76,4x161,9x8,8 mm |
| udstilling | |
| Skærmtype | farve AMOLED, tryk |
| Type berøringsskærm | multitouch, kapacitive |
| diagonal | 6,4 tommer. |
| Buet skærm | der er |
| Billedstørrelse | 2960x1440 |
| Antal pixels per inch (PPI) | 514 |
| Aspect ratio | 18.5:9 |
| Automatisk skærmrotation | der er |
| Ridsikkert glas | der er |
| Multimediefunktioner | |
| Bagkamera | dobbelt 12/12 MP |
| Foto flash | baglygte |
| Funktioner bagtil kamera | autofokus, optisk stabilisering, makro-tilstand, optisk zoom 2x |
| Bageste kameraåbning | F / 1,5 |
| Videooptagelse | der er |
| Maks. videoopløsning | 3840x2160 |
| Maks. video frame rate | 60 rammer / s |
| Front kamera | der er 8 millioner pixel. |
| lyd | MP3, AAC, WAV, WMA |
| Hovedtelefonstik | 3,5 mm |
| link | |
| standard | GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE, LTE-A, VoLTE |
| LTE båndstøtte | FDD LTE: bånd B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, B12, B13, B17, B18, B19, B20, B25, B26, B28, B32, B66; TDD LTE: bånd B38, B39, B40, B41 |
| grænseflader | Wi-Fi 802.11ac, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, USB, ANT +, NFC |
| Satellitnavigation | GPS / GLONASS / BeiDou |
| A-GPS-system | der er |
| Hukommelse og processor | |
| Antallet af processorkerner | 8 |
| Indbygget hukommelse | 128 GB |
| RAM-størrelse | 6 GB |
| Hukommelseskortspalte | Ja, op til 512 GB kombineret med et SIM-kort |
| mad | |
| Batteritype | Li-Ion |
| Batterikapacitet | 4000 mAh |
| batteri | aftagelig |
| Taletid | 29 timer |
| Tid til at lytte til musik | 59 timer |
| Type opladerkontakt | USB Type-C |
| Trådløs opladningsfunktion | der er |
| Hurtig opladningsfunktion | der er |
| Andre funktioner | |
| Håndfri (indbygget højttaler) | der er |
| ledelse | stemmeopkald, talestyring |
| Flytilstand | der er |
| A2DP profil | der er |
| sensorer | lys, nærhed, hall, gyroskop, kompas, barometer, fingeraftrykslæser, iris scanner |
| lommelygte | der er |
| USB vært | der er |
| Yderligere oplysninger | |
| Egenskaber | Qualcomm Snapdragon 845 eller Samsung Exynos 9810 afhængigt af regionen. |
| Meddelelsesdato | 2018 |
| Startdato for salg | 2018 |
Samsung Galaxy Note 9 128GB udvalgt i bedømmelse:

12 bedste samsung smartphones
