Samsung Galaxy S9 + 64GB
Detaljeret information

9.4 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung Galaxy S9 + 64GB
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | smartphone |
| OS version | Android 8.0 |
| Kropstype | klassisk |
| design | vand beskyttelse |
| SIM-kort type | nano SIM |
| Antallet af SIM-kort | 2 |
| Funktionsmåde for flere SIM-kort | alternativ |
| MST support | der er |
| vægt | 189 g |
| Dimensioner (WxHxT) | 73,8x158,1x8,5 mm |
| udstilling | |
| Skærmtype | farve AMOLED, tryk |
| Type berøringsskærm | multitouch, kapacitive |
| diagonal | 6,2 tommer |
| Buet skærm | der er |
| Billedstørrelse | 2960x1440 |
| Antal pixels per inch (PPI) | 531 |
| Aspect ratio | 18.5:9 |
| Automatisk skærmrotation | der er |
| Ridsikkert glas | der er |
| opkald | |
| Lys indikation af begivenheder | der er |
| Multimediefunktioner | |
| Bagkamera | dobbelt 12/12 MP |
| Foto flash | baglygte |
| Funktioner bagtil kamera | autofokus, optisk stabilisering, makro-tilstand |
| Bageste kameraåbning | F / 1,5 |
| Videooptagelse | der er |
| Maks. videoopløsning | 3840x2160 |
| Maks. video frame rate | 30 billeder / s |
| Front kamera | der er 8 millioner pixel. |
| lyd | MP3, AAC, WAV, WMA, stereohøjttalere |
| Hovedtelefonstik | 3,5 mm |
| link | |
| standard | GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE, LTE-A Cat. 18, VoLTE |
| LTE båndstøtte | bånd 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 39, 40, 41, 66 |
| grænseflader | Wi-Fi 802.11ac, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, USB, ANT +, NFC |
| Satellitnavigation | GPS / GLONASS / BeiDou |
| A-GPS-system | der er |
| Hukommelse og processor | |
| Antallet af processorkerner | 8 |
| Indbygget hukommelse | 64 GB |
| RAM-størrelse | 6 GB |
| Hukommelseskortspalte | ja, op til 400 GB kombineret med et SIM-kort |
| mad | |
| Batterikapacitet | 3500 mAh |
| batteri | aftagelig |
| Type opladerkontakt | USB Type-C |
| Trådløs opladningsfunktion | der er |
| Hurtig opladningsfunktion | der, Qualcomm Quick Charge 2.0 |
| Andre funktioner | |
| Håndfri (indbygget højttaler) | der er |
| ledelse | stemmeopkald, talestyring |
| Flytilstand | der er |
| A2DP profil | der er |
| sensorer | lys, nærhed, hall, gyroskop, kompas, barometer, fingeraftrykslæser, iris scanner |
| lommelygte | der er |
| USB vært | der er |
| Yderligere oplysninger | |
| Egenskaber | AKG stereo højttalere; Opt. Processor afhænger af salgsmarkedet: 10nm, 64-bit, 8-kerne (2,7 GHz x4 + 1,7 GHz x4) eller 10nm, 64-bit, 8-kerne (2,8 GHz x4 + 1,7 GHz x4) |
| Meddelelsesdato | 2018-02-25 |
| Startdato for salg | 2018-03-16 |
Samsung Galaxy S9 + 64GB er valgt i bedømmelse:

12 bedste samsung smartphones
