Samsung Galaxy Tab A 10,1 SM-T580 16GB
Detaljeret information

9.4 / 10
bedømmelse
Funktioner Samsung Galaxy Tab A 10,1 SM-T580 16Gb
| systemet | |
|---|---|
| Operativsystem | Android 6.0 |
| processor | Samsung Exynos 7870 1600 MHz |
| Antal kerner | 8 |
| Computational core | Cortex-A53 |
| Teknisk proces | 14 nm |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| random access memory | 2 GB |
| Hukommelseskortspalte | der er microSDXC |
| udstilling | |
| udstilling | 10,1 ", 1920x1200 |
| Widescreen skærm | ja |
| Skærmtype | blank |
| Berøringsskærm | kapacitiv multitouch |
| Antal pixels per inch (PPI) | 224 |
| Video processor | Mali-T830 |
| Trådløs kommunikation | |
| Wi-Fi-understøttelse | der er Wi-Fi 802.11ac |
| Bluetooth support | er, Bluetooth 4,2, A2DP |
| kamera | |
| Bagkamera | der er 8 megapixel |
| Funktioner bagtil kamera | flash, autofokus |
| Front kamera | der er 2 megapixel |
| lyd | |
| Indbygget højttaler | der er |
| Indbygget mikrofon | der er |
| funktionalitet | |
| GPS | der er |
| GLONASS | der er |
| Automatisk skærmretning | der er |
| sensorer | accelerometer, lyssensor |
| Format support | |
| lyd | AAC, WMA, WAV, OGG, FLAC, MP3 |
| video | MKV, MP4 |
| tilslutning | |
| Type opladerkontakt | micro usb |
| USB-forbindelse til computer | der er |
| Tilslutning af eksterne enheder via USB | valgfri |
| Lyd / hovedtelefon ud | der er 3,5 mm |
| mad | |
| Arbejdstid (video) | 13 timer |
| Batterikapacitet | 7300 mAh |
| Dimensioner og vægt | |
| Dimensioner (LxWxD) | 254x155x8 mm |
| vægt | 525 g |
| Yderligere oplysninger | |
| Kropsmateriale | plast |
| Egenskaber | Understøtter M4V, 3GP, 3G2, ASF, AVI, FLV, WEBM, M4A, 3GA, OGA, AMR, AWB, MID, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA formater ANT + |
| Meddelelsesår | 2016 |
Samsung Galaxy Tab A 10.1 SM-T580 16Gb er valgt i bedømmelse:

Top 10 tabletter op til 15.000 rubler
