Samsung Galaxy Tab E 9,6 SM-T561N 8Gb
Detaljeret information

8.7 / 10
bedømmelse
Specifikationer Samsung Galaxy Tab E 9,6 SM-T561N 8Gb
| systemet | |
|---|---|
| Operativsystem | Android 4.4 |
| processor | Spreadtrum SC7730SE 1300 MHz |
| Antal kerner | 4 |
| Computational core | Cortex-A7 |
| Teknisk proces | 28 nm |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| random access memory | 1,5 GB |
| Hukommelseskortspalte | der er, microSDXC, op til 128 GB |
| udstilling | |
| udstilling | 9,6 ", 1280x800 |
| Widescreen skærm | ja |
| Skærmtype | Glans TFT |
| Berøringsskærm | kapacitiv multitouch |
| Antal pixels per inch (PPI) | 157 |
| Video processor | Mali-400 MP2 |
| Trådløs kommunikation | |
| Wi-Fi-understøttelse | der er, Wi-Fi 802.11n, WiFi Direct |
| Bluetooth support | har Bluetooth 4.0 |
| SIM-kort type | micro SIM |
| Antallet af SIM-kort | 1 |
| Mobil kommunikation | 3G, GSM900 |
| kamera | |
| Bagkamera | der er 5 megapixel |
| Funktioner bagtil kamera | autofokus |
| Front kamera | der er 2 megapixel |
| lyd | |
| Indbygget højttaler | der er |
| Indbygget mikrofon | der er |
| funktionalitet | |
| GPS | der er |
| GLONASS | der er |
| Automatisk skærmretning | der er |
| sensorer | accelerometer |
| tilslutning | |
| Type opladerkontakt | micro usb |
| USB-forbindelse til computer | der er |
| Tilslutning af eksterne enheder via USB | valgfri |
| Lyd / hovedtelefon ud | der er 3,5 mm |
| mad | |
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
| Dimensioner og vægt | |
| Dimensioner (LxWxD) | 242x149.5x8.5 mm |
| vægt | 495 g |
| Yderligere oplysninger | |
| Komplet sæt | tablet, USB-kabel, netværkskort, manuel |
| Meddelelsesår | 2015 |
Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T561N 8Gb er valgt i bedømmelse:

Top 10 tabletter op til 15.000 rubler
