Samsung Galaxy Tab S4 10,5 SM-T835
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Funktioner Samsung Galaxy Tab S4 10,5 SM-T835
| systemet | |
|---|---|
| Operativsystem | Android 8.0 |
| processor | Qualcomm Snapdragon 835 MSM8998 2350 MHz |
| Antal kerner | 8 |
| Computational core | Kryo |
| Teknisk proces | 10 nm |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| random access memory | 4 GB LPDDR4 |
| Hukommelseskortspalte | der er, microSDXC, op til 400 GB |
| udstilling | |
| udstilling | 10,5 ", 2560x1600 |
| Widescreen skærm | ja |
| Skærmtype | Super AMOLED, blank |
| Berøringsskærm | kapacitiv multitouch |
| Video processor | Adreno 540 |
| Trådløs kommunikation | |
| Wi-Fi-understøttelse | der er, Wi-Fi 802.11ac, WiFi Direct |
| Bluetooth support | der er A2DP |
| Arbejde i mobiltelefon tilstand | der er |
| SIM-kort type | nano SIM |
| Antallet af SIM-kort | 1 |
| Mobil kommunikation | 3G, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA +, GPRS, GSM900, GSM1800, GSM1900, LTE |
| kamera | |
| Bagkamera | der er 13 megapixel |
| Funktioner bagtil kamera | flash, autofokus |
| Front kamera | der er 8 megapixel |
| lyd | |
| Indbyggede højttalere | har stereo lyd |
| Indbygget mikrofon | der er |
| funktionalitet | |
| GPS | Ja, med A-GPS-support |
| GLONASS | der er |
| Automatisk skærmretning | der er |
| sensorer | accelerometer, gyroskop, lyssensor |
| Qwerty-tastatur | valgfri |
| Format support | |
| lyd | AAC, WMA, WAV, OGG, FLAC, MP3 |
| video | WMV, MKV, MP4 |
| tilslutning | |
| Type opladerkontakt | USB-C |
| USB-forbindelse til computer | der er |
| Tilslutning af eksterne enheder via USB | valgfri |
| USB 3.1 Type-C | der er |
| Tilslut til tv / skærm | valgfri |
| Lyd / hovedtelefon ud | der er |
| Dock-stik | der er |
| mad | |
| Arbejdstid (video) | 16 timer |
| Batterikapacitet | 7300 mAh |
| Dimensioner og vægt | |
| Dimensioner (LxWxD) | 249,3x164,3x7,1 mm |
| vægt | 483 g |
| Yderligere oplysninger | |
| Stylus inkluderet | der er |
| Egenskaber | 4 kerner med en frekvens på 2350 Hz og 4 kerner - 1900 Hz; iris scanner; tilstedeværelsessensor; Bluetooth 5.0; Multitasking Samsung DeX er tilgængelig via HDMI-adapter uden brug af station DeX eller DeX-pad, for større effektivitet, kan du forbinde et tastatur, en mus eller en skærm; hurtig opladningsfunktion |
| Meddelelsesdato | 2018-08-01 |
| Meddelelsesår | 2018 |
| Startdato for salg | 2018-08-24 |
Samsung Galaxy Tab S4 10,5 SM-T835 er valgt til bedømmelse:

Top 10 tastaturtabeller
