Samsung Gear S3 Frontier
Detaljeret information

9.7 / 10
bedømmelse
Features Samsung Gear S3 Frontier
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | smart ur |
| Operativsystem | Tizen |
| Installation af tredjepartsprogrammer | der er |
| Platform Support | Android, iOS 9 |
| Meddelelser med visning eller svar | SMS, mail, kalender, Facebook, Twitter, vejr |
| vibrationer | der er |
| Design og udseende | |
| Kropsmateriale | Rustfri. stål |
| Kropsfarver | sort |
| Armbånd / Rem Materiale | silicone |
| Armbånd / Rem farver | sort |
| Tidvisningsmetode | digital (elektronisk) |
| Impact protection | der er |
| Glas type | ridsefast |
| Fugtbeskyttelse | er, IP68 |
| Udskifteligt armbånd / rem | der er |
| Juster armbåndets / stroppens længde | der er |
| Dimensioner (W × H × T) | 46x49x12,9 mm |
| vægt | 63 g |
| udstilling | |
| Skærm tilstedeværelse | der er |
| typen | farve, AMOLED, touch, baggrundsbelyst |
| diagonal | 1.3" |
| tilladelse | 360x360 |
| Antal pixels per inch (PPI) | 277 |
| Permanent skærm | der er |
| Multimediefunktioner | |
| Lydafspilning | MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB |
| Udgang lyd til Bluetooth enheder | der er |
| Stemmekontrol | der er |
| højttaler | der er |
| mikrofon | der er |
| Hovedtelefonstik | mangler |
| link | |
| Telefonopkald | bruger en telefon eller tablet |
| Mobil internet | mangler |
| navigation | GPS |
| grænseflader | Bluetooth 4,2, Wi-Fi, NFC |
| Hukommelse og processor | |
| processor | Exynos 7270, 1000 MHz |
| Antallet af processorkerner | 2 |
| Indbygget hukommelse | 4 GB |
| RAM-størrelse | 768 MB |
| Yderligere funktionalitet | |
| overvågning | sove kalorier fysisk aktivitet |
| sensorer | accelerometer, gyroskop, højdemåler, lyssensor, indbygget hjertefrekvensmåler med mulighed for konstant pulsmåling |
| timeren | der er |
| stopur | der er |
| mad | |
| batteri | nonremovable |
| Batterikapacitet | 380 mAh |
| Ventetid | 96 timer |
| Type opladerkontakt | aftagelig vugge |
| Trådløs opladning | der er |
| Yderligere oplysninger | 15 skærmdesign muligheder, Yandex. grøn), læder med alligator dressing (sort, brun, rød) |
Samsung Gear S3 Frontier er valgt i bedømmelse:

Top 10 kloge ure
