Samsung QE55Q90RAU
Detaljeret information

9.9 / 10
bedømmelse
Samsung QE55Q90RAU Specifikationer
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD TV, QLED |
| diagonal | 55 "(140 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 3840x2160 |
| HD opløsning | 4K UHD, HDR |
| HDR standard | HDR 10 |
| Lokal dæmpning | der er |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 200 Hz |
| Smart tv | der er |
| Model år | 2019 |
| billede | |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 60 W |
| subwoofer | der er |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby digital |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | HDMI x4, USB x3, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi, WiDi, Miracast |
| udgange | optisk |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| funktioner | |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| ledelse | stemme, universal (multi-brand) fjernbetjening |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| Antireflekterende belægning | der er |
| Muligheden for montering på væggen | der er |
| Strømforbrug | 200 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 1231x797x236 mm |
| Vægt med stativ | 24,7 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 1231x708x40 mm |
| Vægt uden stand | 20,5 kg |
| Yderligere oplysninger | Bevægelseshastighed 200 Hz; Billedkvalitetsindeks 3700 Hz; Quantum HDR 16x; Direkte Full Array Elite baggrundsbelysning; dimming type Ultimate UHD Dimming; IPv6-understøttelse; interiør tilstand omgivende |
Samsung QE55Q90RAU er valgt til bedømmelse:

12 bedste 2019 tv'er
