Samsung QE55Q9FNA
Detaljeret information

9.9 / 10
bedømmelse
Samsung QE55Q9FNA Specifikationer
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD TV, QLED |
| diagonal | 54,6 "(139 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 3840x2160 |
| HD opløsning | 4K UHD, HDR |
| HDR standard | HDR 10 |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 100 Hz |
| Smart tv | der er |
| Operativsystem | Tizen |
| Model år | 2018 |
| billede | |
| Synsvinkel | 178° |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| NICAM stereo support | der er |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 60 W (2x15 + 2x15 W) |
| Akustisk system | 4 højttalere |
| subwoofer | der er |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby Digital, DTS |
| Automatisk volumenjustering (AVL) | der er |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | HDMI x4, USB x3, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi 802.11ac, WiDi, Miracast |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | HDMI, USB |
| HDMI interface version | HDMI 2.0 |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| Hovedtelefonstik | der er |
| funktioner | |
| Billede i billede | der er |
| Antal uafhængige tv-tunere | 3 |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| farve | sort |
| Vægmontering | der er |
| VESA mount standard | 400 × 400 mm |
| Strømforbrug | 255 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 1231x789x284 mm |
| Vægt med stativ | 23,2 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 1231x707x39 mm |
| Vægt uden stand | 19,5 kg |
| Yderligere oplysninger | Billedkvalitetsindeks 3700 Hz; One Connect-stik; kabel et nær |
Samsung QE55Q9FNA er valgt i bedømmelse:

Top 15 2018 fjernsyn
