Samsung QE65Q900RAU
Detaljeret information

10 / 10
bedømmelse
Egenskaber af Samsung QE65Q900RAU
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD TV, QLED |
| diagonal | 65 "(165 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 7680x4320 |
| HD opløsning | 8K, HDR |
| HDR standard | HDR 10 |
| Lokal dæmpning | der er |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 100 Hz |
| Smart tv | der er |
| Smart tv platform | Tizen |
| Model år | 2018 |
| billede | |
| lysstyrke | 3000 cd / m2 |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| NICAM stereo support | der er |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 60 W (4x10 + 2x10 W) |
| Akustisk system | 6 højttalere |
| subwoofer | der er |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby digital |
| Automatisk volumenjustering (AVL) | der er |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), Xvid, DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | HDMI x4, USB x3, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi 802.11ac, WiDi, Miracast |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | HDMI, USB |
| HDMI interface version | HDMI 2.0 |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| funktioner | |
| Billede i billede | der er |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| Ambilight lys | der er |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| Antireflekterende belægning | der er |
| Muligheden for montering på væggen | der er |
| VESA mount standard | 400 × 400 mm |
| Strømforbrug | 330 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 1452x898x305 mm |
| Vægt med stativ | 30,5 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 1452x836x34 mm |
| Vægt uden stand | 29,5 kg |
| Yderligere oplysninger | Forbedring indeks for billedkvalitet indeks Billedkvalitet 4000 Hz; støtte 8K HDR 3000; dimming type Direkte Full Array Elite (480 zoner); Ultimate 8K Dimming; 360VR afspiller; 360 kamera support; IPv6-understøttelse; En usynlig forbindelse |
Samsung QE65Q900RAU er valgt til bedømmelse:

12 bedste 2019 tv'er
