Samsung QE65Q9FAM
Detaljeret information

9.9 / 10
bedømmelse
Samsung QE65Q9FAM specifikationer
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD TV, QLED |
| diagonal | 64,5 "(164 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 3840x2160 |
| HD opløsning | 4K UHD, HDR |
| HDR standard | HDR 10 |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 100 Hz |
| Smart tv | der er |
| Operativsystem | Tizen |
| Model år | 2017 |
| billede | |
| lysstyrke | 1800 cd / m2 |
| kontrast | 5000:1 |
| Synsvinkel | 178° |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 60 W (2x20 + 2x10 W) |
| Akustisk system | 4 højttalere |
| subwoofer | der er |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby Digital, DTS |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | HDMI x4, MHL, USB x3, RS-232, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi 802.11ac, WiDi, Miracast |
| udgange | optisk |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| funktioner | |
| Billede i billede | der er |
| Antal uafhængige tv-tunere | 3 |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| TimeShift-funktion | der er |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| farve | kul sort |
| Vægmontering | der er |
| Strømforbrug | 335 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 1450x863x306 mm |
| Vægt med stativ | 30 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 1450x829x25 mm |
| Vægt uden stand | 29,1 kg |
| Yderligere oplysninger | QHDR 2000; Billedkvalitetsindeks 3400 Hz; Supreme UHD Dimming; En forbindelse |
Samsung QE65Q9FAM udvalgt til bedømmelse:

Top 15 2017 tv'er
