Samsung S27F358FWI
Detaljeret information

9.3 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung S27F358FWI
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | LCD skærm, widescreen |
| diagonal | 27" |
| tilladelse | 1920x1080 (16: 9) |
| Skærmmatricetype | TFT pls |
| baggrundsbelysning | WLED |
| Flimmerfri baggrundsbelysning | der er |
| Maks. frame opdateringsfrekvens | 75 Hz |
| udstilling | |
| Horisontal prikhøjde | 0,3114 mm |
| Lodret stigningspunkt | 0,3114 mm |
| lysstyrke | 250 cd / m2 |
| kontrast | 1000:1 |
| Svarstid | 4 ms |
| Synsfelt | horisontal: 178 °, lodret: 178 ° |
| Maksimum antal farver | 16,7 mio |
| Skærmdæksel | refleksfri |
| signal | |
| Opdateringshastighed | linjer: 30-81 kHz; Rammer: 56-75 Hz |
| passband | 148 MHz |
| tilslutning | |
| indgange | HDMI, DisplayPort |
| funktioner | |
| Variabel opdateringsfrekvens | FreeSync |
| mad | |
| Strømaggregat | ekstern |
| Strømforbrug | Standby: 0,30 W, maks. Forbrug: 25 W |
| derudover | |
| Svagt blå | der er |
| Vægmontering | der er 75x75 mm |
| Dimensioner, vægt | 626x466x243 mm, 4,50 kg |
Samsung S27F358FWI udvalgt til bedømmelse:

Top skærme for øjnene
