Samsung UE22H5610
Detaljeret information

9.6 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung UE22H5610
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD-tv |
| diagonal | 22 "(56 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 1920x1080 |
| HD opløsning | 1080p Full HD |
| LED (LED) baggrundsbelysning | der, Edge LED |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 100 Hz |
| Smart tv | der er |
| Model år | 2014 |
| billede | |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| NICAM stereo support | der er |
| Støtte til tv-standarder | PAL, SECAM, NTSC |
| DVB-T support | der er |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| tekst-tv | der er |
| Understøttede inputformater | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Tilgængelige tilladelser, når du tilslutter til en pc | 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1360x768, 1920x1080 |
| lyd | |
| Lydkraft | 6 W (2x3 W) |
| Akustisk system | to højttalere |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby digital |
| Automatisk volumenjustering (AVL) | der er |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | AV, komponent, SCART, HDMI x3, USB x2, Ethernet (RJ-45), Wi-Fi 802.11n |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | HDMI, USB |
| HDMI interface version | HDMI 1.4a |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| Hovedtelefonstik | der er |
| CI støtte | ja, CI + support |
| funktioner | |
| Billede i billede | der er |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| derudover | |
| Muligheden for montering på væggen | der er |
| VESA mount standard | 75 × 75 mm |
| Kensington lock slot | der er |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 520x341x155 mm |
| Vægt med stativ | 3,6 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 520x324x52 mm |
| Vægt uden stand | 3,4 kg |
Samsung UE22H5610 er valgt i bedømmelse:

12 bedste Tv i køkkenet
