Samsung UE40MU6100U
Detaljeret information

9.7 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung UE40MU6100U
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD-tv |
| diagonal | 40 "(102 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 3840x2160 |
| HD opløsning | 4K UHD, HDR |
| LED (LED) baggrundsbelysning | Ja, direkte LED |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 50 Hz |
| Smart tv | der er |
| Operativsystem | Tizen |
| Model år | 2017 |
| billede | |
| Synsvinkel | 178° |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| NICAM stereo support | der er |
| Støtte til tv-standarder | PAL, SECAM, NTSC |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| Understøttede inputformater | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Tilgængelige tilladelser, når du tilslutter til en pc | 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1360x768, 1920x1080 |
| lyd | |
| Lydkraft | 20 W (2x10 W) |
| Akustisk system | to højttalere |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby Digital, DTS |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | AV, komponent, HDMI x3, USB x2, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi 802.11n, WiDi, Miracast |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | HDMI, AV, USB |
| HDMI interface version | HDMI 2.0 |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| CI støtte | ja, CI + support |
| funktioner | |
| Antal uafhængige tv-tunere | 2 |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| farve | sort |
| Vægmontering | der er |
| VESA mount standard | 200 × 200 mm |
| Strømforbrug | 130 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 918x597x288 mm |
| Vægt med stativ | 8,7 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 918x536x63 mm |
| Vægt uden stand | 7,7 kg |
| Yderligere oplysninger | Billedkvalitetsindeks 1300 Hz; WiFi Direct |
Samsung UE40MU6100U er valgt til bedømmelse:

Top 10 billige fjernsyn
