Samsung UE43N5000AU
Detaljeret information

9.4 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung UE43N5000AU
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD-tv |
| diagonal | 42,5 "(108 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 1920x1080 |
| HD opløsning | 1080p Full HD |
| LED (LED) baggrundsbelysning | der, Edge LED |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 50 Hz |
| Model år | 2018 |
| billede | |
| Synsvinkel | 178° |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 20 W (2 x 10 W) |
| Akustisk system | to højttalere |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby Digital, DTS |
| Automatisk volumenjustering (AVL) | der er |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | AV, komponent, HDMI x2, USB |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | USB |
| HDMI interface version | HDMI 1.4 |
| Wi-Fi-understøttelse | ingen |
| funktioner | |
| Billede i billede | der er |
| Antal uafhængige tv-tunere | 2 |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| Muligheden for montering på væggen | der er |
| VESA mount standard | 200 × 200 mm |
| Strømforbrug | 105 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 980x597x170 mm |
| Vægt med stativ | 8,2 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 980x572x77 mm |
| Vægt uden stand | 8 kg |
| Yderligere oplysninger | Billedkvalitetsindeks 300 Hz |
Samsung UE43N5000AU er valgt til bedømmelsen:

12 bedste samsung tv
