Samsung UE43N5570AU
Detaljeret information

9.3 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung UE43N5570AU
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD-tv |
| diagonal | 42,5 "(108 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 1920x1080 |
| HD opløsning | 1080p Full HD, HDR |
| LED (LED) baggrundsbelysning | der, Edge LED |
| Lokal dæmpning | der er |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 50 Hz |
| Smart tv | der er |
| Model år | 2018 |
| billede | |
| Synsvinkel | 178° |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 20 W (2 x 10 W) |
| Akustisk system | to højttalere |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby digital |
| Automatisk volumenjustering (AVL) | der er |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | AV, komponent, HDMI x3, USB x2, Ethernet (RJ-45), Wi-Fi, Miracast |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | USB |
| HDMI interface version | HDMI 1.4 |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| funktioner | |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| Muligheden for montering på væggen | der er |
| Strømforbrug | 100 watt |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 972x646x297 mm |
| Vægt med stativ | 11 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 972x569x61 mm |
| Vægt uden stand | 9,5 kg |
| Yderligere oplysninger | Billedkvalitet indeks 500 Hz; IPv6-support |
Samsung UE43N5570AU er valgt til bedømmelse:

12 bedste 2019 tv'er
