Samsung UE50NU7400U
Detaljeret information

9.7 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung UE50NU7400U
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD-tv |
| diagonal | 49,5 "(126 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 3840x2160 |
| HD opløsning | 4K UHD, HDR |
| HDR standard | HDR 10 |
| LED (LED) baggrundsbelysning | der, Edge LED |
| Lokal dæmpning | der er |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 100 Hz |
| Smart tv | der er |
| Smart tv platform | Tizen |
| Model år | 2018 |
| billede | |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| NICAM stereo support | der er |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 20 W (2 x 10 W) |
| Akustisk system | to højttalere |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby digital |
| Automatisk volumenjustering (AVL) | der er |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | AV, komponent, HDMI x3, USB x2, Ethernet (RJ-45), Wi-Fi 802.11ac, Miracast |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | HDMI, USB |
| HDMI interface version | HDMI 2.0 |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| funktioner | |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| Muligheden for montering på væggen | der er |
| VESA mount standard | 200 × 200 mm |
| Strømforbrug | 145 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 1125x736x336 mm |
| Vægt med stativ | 16,5 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 1125x650x60 mm |
| Vægt uden stand | 13,8 kg |
| Yderligere oplysninger | Billedkvalitetsindeks 1700 Hz |
Samsung UE50NU7400U er valgt til bedømmelse:

12 bedste 2019 tv'er
