Seagate ST1000LX015
Detaljeret information

9.0 / 10
bedømmelse
Seagate ST1000LX015 Specifikationer
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | hybrid (SSD + HDD) |
| spil | der er |
| Støtte til 4 KB sektorer | der er |
| Type flashhukommelse | MLC |
| tid | til bærbar og stationær |
| Formfaktor | 2.5" |
| Køreegenskaber | |
| volumen | 1000 GB |
| Bufferhukommelse | 128 MB |
| Flash-hukommelsesstørrelse | 8 GB |
| Antal hoveder | 2 |
| Antal plader | 1 |
| Rotationshastighed | 5400 rpm |
| grænseflade | |
| tilslutning | SATA 6Gbit / s |
| Ekstern dataoverførselshastighed | 600 MB / s |
| NCQ support | der er |
| Temporale egenskaber | |
| Adgang tidspor til at spore | 1,5 ms |
| Gennemsnitlig latens (latens) | 5,6 ms |
| Mekanik / Pålidelighed | |
| Impact resistence under drift | 400 g |
| Stødmotstand under opbevaring | 1000 g |
| Tomt lydniveau | 20 dB |
| Arbejdsstøjniveau | 22 dB |
| Maksimal arbejdstemperatur | 60 ° C |
| derudover | |
| Dimensioner (W × H × D) | 69,85x7x100,35 mm |
| vægt | 92 g |
Seagate ST1000LX015 er valgt til bedømmelse:

Top 10 harddiske
