Seagate ST2000DM008
Detaljeret information

9.5 / 10
bedømmelse
Seagate ST2000DM008 Specifikationer
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | HDD |
| Støtte til 4 KB sektorer | der er |
| tid | til skrivebordet |
| Formfaktor | 3.5" |
| Køreegenskaber | |
| volumen | 2000 GB |
| Skriv hastighed / Læs hastighed | 220/220 MB / s |
| Bufferhukommelse | 256 MB |
| Antal hoveder | 2 |
| Antal plader | 1 |
| Rotationshastighed | 7200 rpm |
| grænseflade | |
| tilslutning | SATA 6Gbit / s |
| Ekstern dataoverførselshastighed | 600 MB / s |
| NCQ support | der er |
| Mekanik / Pålidelighed | |
| Maksimal arbejdstemperatur | 60 ° C |
| derudover | |
| Strømforbrug | 4,30 W |
| Dimensioner (W × H × D) | 101,6x20,2x146,99 mm |
| vægt | 415 g |
Seagate ST2000DM008 er valgt til bedømmelsen:

Top 10 harddiske
