Seagate ST500LM021
Detaljeret information

8.9 / 10
bedømmelse
Seagate ST500LM021 specifikationer
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| lineal | Bærbar Tynd HDD |
| typen | HDD |
| Støtte til 4 KB sektorer | der er |
| tid | til bærbar computer |
| HDD formfaktor | 2.5" |
| Køreegenskaber | |
| volumen | 500 GB |
| Bufferhukommelse | 32 MB |
| Rotationshastighed | 7200 rpm |
| grænseflade | |
| tilslutning | SATA 6Gbit / s |
| Ekstern dataoverførselshastighed | 600 MB / s |
| Temporale egenskaber | |
| Gennemsnitlig adgangstid, læs | 11 ms |
| Mekanik / Pålidelighed | |
| Impact resistence under drift | 400 g |
| Stødmotstand under opbevaring | 1000 g |
| Tomt lydniveau | 23 dB |
| Arbejdsstøjniveau | 24 dB |
| derudover | |
| Dimensioner (W × H × D) | 70,1x7x100,55 mm |
| vægt | 95 g |
Seagate ST500LM021 er valgt i bedømmelse:

Top 10 harddiske
