Sennheiser G4ME ONE
Detaljeret information

9.5 / 10
bedømmelse
Sennheiser G4ME ONE Specifikationer
| Grundlæggende parametre | |
|---|---|
| Hovedtelefontype | fuld størrelse |
| Gaming headset | ja |
| Afspilningsfrekvens | 15 - 28000 Hz |
| impedans | 50 ohm |
| følsomhed | 116 dB |
| vægt | 312 g |
| mikrofon | |
| Støjreducerende mikrofon | der er |
| Mikrofon montering | mobil |
| Mikrofonfølsomhed | -38 dB |
| Mikrofonfrekvensområde | 50 - 16000 Hz |
| Mikrofonmute | der er |
| design | |
| Type akustisk design | åbent |
| Mount type | pandebånd |
| Kabelforbindelse | en måde |
| tilslutning | |
| Tilslutningstype | med ledning |
| stik | 2 x mini jack 3,5 mm |
| Forbindelsesform | lige |
| Forgyldte stik | der er |
| Kabellængde | 3 m |
| Egenskaber | |
| Volumenkontrol | der er |
| Ørepuder | der er |
| Yderligere oplysninger | volumenkontrol af hovedtelefoner |
Sennheiser G4ME ONE er valgt til bedømmelse:

12 bedste gaming hovedtelefoner
