Sennheiser PC 373D
Detaljeret information

9.7 / 10
bedømmelse
Sennheiser PC 373D Specifikationer
| Grundlæggende parametre | |
|---|---|
| Hovedtelefontype | fuld størrelse |
| Gaming headset | ja |
| Afspilningsfrekvens | 15 - 28000 Hz |
| impedans | 50 ohm |
| følsomhed | 116 dB |
| mikrofon | |
| Støjreducerende mikrofon | der er |
| Mikrofon montering | mobil |
| Mikrofonfølsomhed | -38 dB |
| Mikrofonfrekvensområde | 50 - 16000 Hz |
| Mikrofonmute | der er |
| design | |
| Type akustisk design | åbent |
| Mount type | pandebånd |
| Kabelforbindelse | en måde |
| tilslutning | |
| Tilslutningstype | med ledning |
| stik | USB |
| Forbindelsesform | lige |
| Kabellængde | 1,7 m |
| Udvidelseskabel inkluderet | der er |
| Forlængerkabel længde | 1,2 m |
| Egenskaber | |
| Lyd surround | der er |
| Volumenkontrol | der er |
| Yderligere oplysninger | volumenkontrol af hovedtelefoner, mobil kompatibilitet |
Sennheiser PC 373D er valgt i bedømmelse:

Top 10 hovedtelefon med mikrofon
