Sennheiser PC 8 USB
Detaljeret information

9.7 / 10
bedømmelse
Sennheiser PC 8 USB Specifikationer
| Grundlæggende parametre | |
|---|---|
| Hovedtelefontype | overliggende |
| Afspilningsfrekvens | 42 - 17000 Hz |
| impedans | 32 ohm |
| følsomhed | 95 dB |
| vægt | 84 g |
| mikrofon | |
| Støjreducerende mikrofon | der er |
| Mikrofon montering | mobil |
| Mikrofonimpedans | 2000 ohm |
| Mikrofonfølsomhed | -40 dB |
| Mikrofonfrekvensområde | 90 - 15000 Hz |
| Mikrofonmute | der er |
| Mikrofonfokus | rettet |
| design | |
| Mount type | pandebånd |
| Kabelforbindelse | en måde |
| tilslutning | |
| Tilslutningstype | med ledning |
| stik | USB |
| Kabellængde | 2 m |
| Egenskaber | |
| Volumenkontrol | der er |
| Yderligere oplysninger | Trådstyringskontrol |
Sennheiser PC 8 USB er valgt til bedømmelse:

Top 10 hovedtelefon med mikrofon
