Sharp LC-40FG3142E
Detaljeret information

9.4 / 10
bedømmelse
Sharp LC-40FG3142E Specifikationer
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD-tv |
| diagonal | 40 "(102 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 1920x1080 |
| HD opløsning | 1080p Full HD |
| LED (LED) baggrundsbelysning | Ja, direkte LED |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 60 Hz |
| Model år | 2017 |
| billede | |
| Dynamisk kontrast | 1000000:1 |
| Synsvinkel | 178° |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| NICAM stereo support | der er |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 20 W (2 x 10 W) |
| Akustisk system | to højttalere |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby Digital, DTS |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), Xvid, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | AV, komponent, HDMI x3, USB x2 |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | HDMI, USB |
| HDMI interface version | HDMI 1.4 |
| Wi-Fi-understøttelse | ingen |
| Hovedtelefonstik | der er |
| funktioner | |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| derudover | |
| Velegnet til brug på hoteller | ja |
| Muligheden for montering på væggen | der er |
| VESA mount standard | 200 × 200 mm |
| Strømforbrug | 80 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 929x601x203 mm |
| vægt | 7,4 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 929x552x92 mm |
| Yderligere oplysninger | Active Motion 100 Hz; SCART |
Sharp LC-40FG3142E er valgt til bedømmelse:

9 bedste 40 tommer tv
