Siemens WM 16Y892
Detaljeret information

9.9 / 10
bedømmelse
Siemens WM 16Y892 specifikationer
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| installation | løsgjort, aftageligt dæksel til indlejring |
| Download type | foran |
| Maksimal last af linned | 9 kg |
| tørring | ingen |
| ledelse | elektronisk (intelligent) |
| udstilling | der er en digital baggrundsbelyst |
| Dimensioner (BxDxH) | 60x59x85 cm |
| farve | hvid |
| Klasser af effektivitet og strømforbrug | |
| Energiklasse | A +++ |
| Vask effektivitetsklasse | En |
| Spin Performance Class | En |
| Energiforbrug | 0,1 kWh / kg |
| ekstraktion | |
| Spin hastighed | op til 1600 omdr./min |
| Spin hastighedsvalg | der er |
| Annuller Spin | der er |
| sikkerhed | |
| Beskyttelse mod vandlækage | samlede |
| Børnebeskyttelse | der er |
| Ubalance kontrol | der er |
| Skumniveau kontrol | der er |
| programmer | |
| Uldvaskeprogram | der er |
| Silkevaskeprogram | der er |
| Særlige programmer | direkte indsprøjtning, vask delikat stof, økonomisk vask, vask jeans, vask yderbeklædning, vask dunede varer, vaskeprogram for blandede stoffer, hurtig vask, forvaskning, pletfjerning |
| Andre funktioner og funktioner | |
| Timer for at forsinke starten af vasken | spis (op til 24 timer) |
| Kompartment til flydende pulver | der er |
| Tank materiale | plast |
| Trommebelysning | der er |
| Indlæsning af luge | diameter 32 cm, åbning 180 grader |
| Støjniveau (vask / spin) | 47/73 dB |
| Yderligere funktioner | valg af vaske temperatur, slutningen af programsignalet |
| Yderligere oplysninger | tromler, tromle rengøring, hygiejne, imprægnering, automatisk; VarioSoft tromle, VarioPerfect, Aquasensor, IQdrive motor |
Siemens WM 16Y892 er valgt i bedømmelsen:

Placering af de bedste vaskemaskiner for kvalitet og pålidelighed
