Siemens WS 10G140 OE
Detaljeret information

9.6 / 10
bedømmelse
Karakteristik af Siemens WS 10G140 OE
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| installation | løsgjort, aftageligt dæksel til indlejring |
| Download type | foran |
| Maksimal last af linned | 5 kg |
| tørring | ingen |
| ledelse | elektronisk (intelligent) |
| udstilling | har digital |
| Dimensioner (BxDxH) | 60x40x85 cm |
| vægt | 64 kg |
| farve | hvid |
| Klasser af effektivitet og strømforbrug | |
| Energiklasse | En |
| Vask effektivitetsklasse | En |
| Spin Performance Class | C |
| Energiforbrug | 0,18 kWh / kg |
| Vandforbrug til vask | 40 l |
| ekstraktion | |
| Spin hastighed | op til 1000 omdr./min |
| Spin hastighedsvalg | der er |
| Annuller Spin | der er |
| sikkerhed | |
| Beskyttelse mod vandlækage | samlede |
| Børnebeskyttelse | der er |
| Ubalance kontrol | der er |
| Skumniveau kontrol | der er |
| programmer | |
| Antal programmer | 15 |
| Uldvaskeprogram | der er |
| Særlige programmer | vask delikate stoffer, super skylle, hurtig vask, vask i rigeligt vand, forvask |
| Andre funktioner og funktioner | |
| Timer for at forsinke starten af vasken | spis (op til 24 timer) |
| Tank materiale | plast |
| Indlæsning af luge | diameter 32 cm |
| Yderligere funktioner | valg af vaske temperatur, slutningen af programsignalet |
Siemens WS 10G140 OE er valgt til bedømmelse:

Placering af de bedste vaskemaskiner for kvalitet og pålidelighed
