Siemens WS12T540OE
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Siemens WS12T540OE specifikationer
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| installation | løsgjort, aftageligt dæksel til indlejring |
| Download type | foran |
| Maksimal last af linned | 7 kg |
| tørring | ingen |
| ledelse | sensorisk (intelligent) |
| udstilling | har digital |
| Dimensioner (BxDxH) | 60x45x85 cm |
| vægt | 64 kg |
| farve | en hvid |
| Klasser af effektivitet og strømforbrug | |
| Energiklasse | A +++ |
| Vask effektivitetsklasse | En |
| Spin Performance Class | B |
| Energiforbrug | 0,13 kWh / kg |
| Vandforbrug til vask | 38 l |
| ekstraktion | |
| Spin hastighed | op til 1200 omdr./min |
| Spin hastighedsvalg | der er |
| sikkerhed | |
| Beskyttelse mod vandlækage | samlede |
| Børnebeskyttelse | der er |
| Ubalance kontrol | der er |
| Skumniveau kontrol | der er |
| programmer | |
| Uldvaskeprogram | der er |
| Silkevaskeprogram | der er |
| Særlige programmer | direkte indsprøjtning, vask delikat stof, økonomisk vask, forhindring af knusning, vask af overtøj, vaskning af dårlige varer, vaskeprogram til blandede stoffer, hurtig vask, forvaskning, pletfjerningsprogram |
| Andre funktioner og funktioner | |
| Timer for at forsinke starten af vasken | spis (op til 24 timer) |
| Tank materiale | plast |
| Trommebelysning | der er |
| Indlæsning af luge | diameter 32 cm |
| Støjniveau (vask / spin) | 56/77 dB |
| Yderligere funktioner | valg af vaske temperatur, slutningen af programsignalet |
| Yderligere oplysninger | shirts, varioPerfect - sparer tid (speedPerfect) eller elektricitet (ecoPerfect) |
video
Siemens WS12T540OE er valgt til bedømmelse:

Vurdering af de bedste vaskemaskiner for kvalitet og pålidelighed
