Sime SOLIDA EV 5
Detaljeret information

9.3 / 10
bedømmelse
Sime SOLIDA EV 5 specifikationer
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Type varmekedel | solid, klassisk |
| Antal kredsløb | enkelt kredsløb |
| Maks. termisk effekt | 45 kW |
| flygtig | ja |
| Forbrændingskammer | åbent |
| ledelse | mekanisk |
| installation | gulv stående |
| Materiale i den primære varmeveksler | støbejern |
| brændstof | brænde, kul, cola |
| Maks. kølevæsketemperatur | 95 ° C |
| Maks. vandtryk i varmekredsen | 4 bar |
| komfort | |
| funktioner | termometer, manometer |
| tilslutning | |
| Dyse, der forbinder varmekredsen | 2" |
| Skorsten diameter | 150 mm |
| Dimensioner (BxHxD) | 500x1023x725 mm |
| vægt | 350 kg |
Sime SOLIDA EV 5 er valgt i bedømmelse:

Top 10 fast brændsel kedler
