Sira RS Bimetal 500
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Karakteristika for Sira RS Bimetal 500
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | Type: tværsnit |
| design | Design: væg |
| Lodret konstruktion | Vertikalt design: nej |
| tilslutning | Tilslutning: side |
| materiale | Materiale: bimetallisk |
| Uden at vende | Uden vendt: nej |
| Varmeoverførsel | Varmemission: 201 ... 4020 W |
| Centerafstand | Centerafstand: 500 mm |
| Maksimal arbejdstemperatur | Maks. Arbejdstemperatur: 110 ° C |
| Maks. Arbejdstryk | Maks. Arbejdstryk: 40 bar |
| Opressovoe tryk | Kompressionstryk: 60 bar |
| volumen | Volumen: 0,2 ... 3,98 l |
| Vandvolumen i sektioner | Vandvolumen i sektionen: 0.199 l |
| Forbindelsesdiameter | Forbindelsesdiameter: 1 tommer, fabriksmontering fra 4 til 12 sektioner |
| Komplet sæt | |
| Antal sektioner | Antal sektioner: 1 ... 20 |
| Monteringssæt | Monteringssæt: nej |
| Egenskaber | |
| længde | Længde: 80 ... 1600 mm |
| højde | Højde: 572 mm |
| bredde | Bredde: 95 mm |
| Længde på en sektion | Længde på en sektion: 80 mm |
Sira RS Bimetal 500 er valgt til bedømmelse:

8 bedste bimetalliske radiatorer
