ASUS ZenFone Max Pro ZB602KL
Detaljeret information

9.4 / 10
bedømmelse
Specifikationer ASUS ZenFone Max Pro ZB602KL
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | smartphone |
| OS version | Android 8.1 |
| Kropstype | klassisk |
| Kropsmateriale | metal |
| Antallet af SIM-kort | 2 |
| SIM-kort type | nano SIM |
| Funktionsmåde for flere SIM-kort | alternativ |
| vægt | 180 g |
| Dimensioner (WxHxT) | 76x159x8,45 mm |
| udstilling | |
| Skærmtype | farve IPS, touch |
| Type berøringsskærm | multitouch, kapacitive |
| diagonal | 6 tommer. |
| Billedstørrelse | 2160x1080 |
| Antal pixels per inch (PPI) | 402 |
| Aspect ratio | 18:9 |
| Automatisk skærmrotation | der er |
| opkald | |
| Lys indikation af begivenheder | der er |
| Multimediefunktioner | |
| Bagkamera | dobbelt 13/5 MP |
| Foto flash | front og bag LED |
| Funktioner bagtil kamera | autofokus |
| Bageste kameraåbning | F / 2 |
| Videooptagelse | der er |
| Maks. videoopløsning | 3840x2160 |
| Maks. video frame rate | 30 billeder / s |
| Front kamera | der er 8 millioner pixel. |
| lyd | MP3, AAC, WAV, WMA, FM Radio |
| Hovedtelefonstik | 3,5 mm |
| link | |
| standard | GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE, LTE-A, VoLTE |
| LTE båndstøtte | 1,3,5,7,8,20,40 |
| grænseflader | Wi-Fi 802.11n, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, USB, NFC |
| Satellitnavigation | GPS / GLONASS / BeiDou |
| A-GPS-system | der er |
| Hukommelse og processor | |
| processor | Qualcomm Snapdragon 636 |
| Antallet af processorkerner | 8 |
| Video processor | Adreno 509 |
| Indbygget hukommelse | 64 GB |
| RAM-størrelse | 4 GB |
| Hukommelseskortspalte | der er op til 2048 GB, adskilt |
| mad | |
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
| batteri | aftagelig |
| Taletid | 42 timer |
| Standby tid | 840 h |
| Type opladerkontakt | micro usb |
| Hurtig opladningsfunktion | der er |
| Andre funktioner | |
| ledelse | stemmeopkald, talestyring |
| Flytilstand | der er |
| sensorer | lys, nærhed, gyroskop, kompas, fingeraftryk læsning |
| lommelygte | der er |
| Brug som USB-drev | der er |
| Yderligere oplysninger | |
| Komplet sæt | Smartphone, Micro USB-kabel, SIM-skuffeudkaststift, USB-oplader |
ASUS ZenFone Max Pro ZB602KL er valgt til bedømmelsen:

Top 15 smartphones op til 20.000 rubler
