Sony FDR-X3000R
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Sony FDR-X3000R Specifikationer
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| Høj opløsning video support | UHD 4K |
| Maksimal videoopløsning | 3840x2160 |
| Nattilstand | der er |
| Widescreen-videotilstand | der er |
| matrix | |
| Matrix type | CMOS |
| Antallet af matricer | 1 |
| matrix | 8,20 megapixel |
| Fysisk matrixstørrelse | 1/2.5" |
| objektiv | |
| Zoom digital | 3x |
| uddrag | 1/10000 - 1/33 sek |
| membran | F2.8 |
| funktionalitet | |
| Billedstabilisator | optisk |
| LCD-skærm | ingen |
| Hvidbalance | automatisk manuel installation |
| Optagelsesformater | 480p, 720p, 1080p |
| Maksimal billedhastighed, når du optager HD-video | 200 rammer / s med en opløsning på 1280x720, 120 rammer / s med en opløsning på 1920x1080, 30 billeder / s med en opløsning på 4K |
| Yderligere funktioner | ExifPrint-understøttelse, H.264-optagelse, MPEG4-optagelse |
| Fototilstand | |
| Fototilstand | der er |
| Widescreen fotomodus | der er |
| Grænseflader og medier | |
| grænseflader | HDMI-udgang, USB-interface, mikrofonindgang, Wi-Fi, NFC, Bluetooth |
| Skriv til hukommelseskort | der er |
| Hukommelseskort understøttelse | MS, micro SD |
| Yderligere oplysninger | |
| Mindste belysning | 6 lux |
| Maksimal batterilevetid | 2,35 timer |
| design | fjernbetjening |
| Dimensioner (BxHxD) | 83x47x29 mm |
| vægt | 114 g |
| Egenskaber | indbygget GPS-modul, cyklisk optagelse |
| Komplet sæt | Aquabox (MPK-UWH1), batteripakke (NP-BX1), Micro USB-kabel, Live-View RM-LVR3-perforation-padPDU (leveres med håndledsrem, adapter og holder) |
Sony FDR-X3000R er valgt i bedømmelse:

9 bedste action kameraer
