Sony KD-49XE7096
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Sony KD-49XE7096 specifikationer
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD-tv |
| diagonal | 48,5 "(123 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 3840x2160 |
| HD opløsning | 4K UHD, HDR |
| HDR standard | HDR 10 |
| LED (LED) baggrundsbelysning | der, Edge LED |
| Skærmmatricetype | TFT IPS |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 50 Hz |
| Smart tv | der er |
| Operativsystem | Opera TV |
| Model år | 2017 |
| billede | |
| Synsvinkel | 178° |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| NICAM stereo support | der er |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| FM-radio | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 20 W (2 x 10 W) |
| Akustisk system | to højttalere |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby Digital, DTS |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), Xvid, DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | AV, HDMI x3, USB x3, Ethernet (RJ-45), Wi-Fi 802.11n, WiDi, Miracast |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | HDMI, USB |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| Hovedtelefonstik | der er |
| funktioner | |
| Antal uafhængige tv-tunere | 2 |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| Intern hukommelse | 4 GB |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| derudover | |
| farve | sort |
| Vægmontering | der er |
| Strømforbrug | 120 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 1102x744x160 mm |
| Vægt med stativ | 12,1 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 1102x646x70 mm |
| Vægt uden stand | 11,4 kg |
| Yderligere oplysninger | Motionflow ™ XR 400 Hz; Lokal dæmpning |
Sony KD-49XE7096 er valgt i bedømmelse:

Top 15 2017 tv'er
