Sony KD-65ZF9
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Sony KD-65ZF9 specifikationer
| Nøglefunktioner | |
|---|---|
| typen | LCD-tv |
| diagonal | 64,5 "(164 cm) |
| Skærmformat | 16:9 |
| tilladelse | 3840x2160 |
| HD opløsning | 4K UHD, HDR |
| HDR standard | Dolby Vision, HDR 10 |
| LED (LED) baggrundsbelysning | Ja, direkte LED |
| Lokal dæmpning | der er |
| Stereolyd | der er |
| Refresh rate index | 100 Hz |
| Smart tv | der er |
| Smart tv platform | Android |
| Model år | 2018 |
| billede | |
| lysstyrke | 700 cd / m2 |
| kontrast | 3500:1 |
| Synsvinkel | 178° |
| Pixel responstid | 5 ms |
| Progressiv scanning | der er |
| Modtag signal | |
| NICAM stereo support | der er |
| DVB-T support | DVB-T MPEG4 |
| DVB-T2 support | der er |
| DVB-C support | DVB-C MPEG4 |
| DVB-S support | der er |
| DVB-S2 support | der er |
| tekst-tv | der er |
| lyd | |
| Lydkraft | 20 W (2 x 10 W) |
| Akustisk system | to højttalere |
| Surround lyd | der er |
| Audio dekodere | Dolby Digital, DTS |
| Automatisk volumenjustering (AVL) | der er |
| multimedie | |
| Understøttede formater | MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), Xvid, DivX, MKV, JPEG |
| grænseflader | |
| indgange | AV, HDMI x4, USB x3, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi 802.11ac, Miracast |
| udgange | optisk |
| Front / side stik | HDMI, AV, USB |
| Wi-Fi-understøttelse | der er |
| funktioner | |
| 24p True Cinema Support | der er |
| DLNA support | der er |
| Videooptagelse | til USB-drev |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| TimeShift-funktion | der er |
| Sleep timer | der er |
| Børnebeskyttelse | der er |
| ledelse | med stemme |
| Lyssensor | der er |
| derudover | |
| Muligheden for montering på væggen | der er |
| VESA mount standard | 300 × 300 mm |
| Strømforbrug | 301 W |
| Dimensioner med stativ (BxHxD) | 1453x906x314 mm |
| Vægt med stativ | 29,5 kg |
| Mål uden stand (BxHxD) | 1453x837x67 mm |
| Vægt uden stand | 28,2 kg |
| Yderligere oplysninger | Fuldstændig lokal dæmpning |
Sony KD-65ZF9 er valgt i bedømmelse:

12 bedste 2019 tv'er
