evaluări selecție Noile tehnologii comentarii

Oriel 963 (DVB-T2)

Informații detaliate

Oriel 963 (DVB-T2) Specificații

Caracteristici generale
tip tuner TV digital
execuție extern
Tipul conexiunii Independent
Captura video nu
Tuner FM nu
Funcții video
Suport HD nu
Formatul video de ieșire 4:3, 16:9
Standarde digitale DVB-T, DVB-T2
Intrări și ieșiri
ieșiri audio, HDMI, scart
FireWire nu
Alte caracteristici și capabilități
teletext există
Înregistrare temporizată există
Modul amânat există
Informații suplimentare
Telecomanda există
caracteristici USB 2.0 cu suport pentru scriere, afișaj panou frontal; ieșire audio digitală coaxială; cheia parentală, vizualizarea fotografiilor, vizualizarea fișierelor video; Suport DOLBY DIGITAL; cutie din metal

Review-uri de Oriel 963 (DVB-T2)

evaluare 5
avantaje: Tuner mare, ușor de personalizat. Imagine frumoasă. Cutie din metal. Nu încălzit. Meniul intuitiv. Tuner sensibil.
dezavantaje: Acestea nu sunt!
comentariu: Am citit o mulțime de teste, comparații și recenzii. Am decis să rămân pe acest model. Nu cât de mult regret. Alegeți cele mai bune. Vreau să spun imediat despre imaginea "SOAP". Care ar trebui să fie prezent pe acest tuner. Nu am nimic. Imagine foarte clară. Chiar și cu claritate pe televizor 50%. Acum despre echipamentele în sine: Televizorul "Samsung 28" seria 4 HD LED UE28F4000AW, Cablu HDMI Philips SWV3430S / 10 1.0 metri, tuner Oriei 963, canal de undă antena (UHF) 11 elemente (exterioare) pasive. Direcția spre Ostankino (44 km.) Puterea și calitatea semnalului în conformitate cu (tunerul Oriel 963) 99%. Chiar și pregătit amplificatorul de stâlp AB 011 "TERRA" UHF (DVB-T2). Dar nu era necesar. După vizionarea unui televizor într-un semnal digital DVB-T2. Pentru mine însumi am decis că în regiunea Moscovei nu sunt necesare plăci ca "TREI CULORI". Mult noroc tuturor în alegerea unui tuner. Sper că experiența și revizuirea mea vor ajuta pe cineva.
Doroshenko Gennady 12 aprilie 2015, Balașiha \ Experienta: mai putin de o luna
evaluare 5
avantaje: Model excelent, configurare rapidă, calitate bună de construire, 20 canale pe o antenă publică. Totul este intuitiv!
dezavantaje: nu a fost dezvăluită
comentariu: Vă recomand. nu încălzit
Andreev Vladimir 12 februarie 2015, Vsevolozhsk \ Experienta: mai putin de o luna
evaluare 5
avantaje: Carcasă de fier, o telecomandă plăcută, un meniu rapid, imagini de bună calitate
dezavantaje: Nu a fost încă văzut
comentariu: În comparație cu alte modele mai tinere, receptoarele oriel sunt o consoană superbă și funcțională, precum și un ecran cu ora actuală. Prețul este destul de adecvat în comparație cu alte receptoare.
Pozdnyakov Denis 9 februarie 2015, Sankt-Petersburg \ Experienta: cateva luni
evaluare 5
avantaje: Calitate excelentă a recepției. Cu volumul tunerului la distanță este reglată. Pe telecomandă există un buton separat pentru a comuta la USB. Când faceți clic pe butonul "ok", este afișată întreaga listă de canale, puteți merge la alt canal după numele său. O telecomandă elegantă. În modul de așteptare, se afișează ceasul, care este configurat automat, fără participarea dvs.
dezavantaje: Ușor "fluiere", dar de la 4 metri nu mai este audibilă, nu interferează cu somnul. Nu am reda videoclipul cu extensia .mov (cea mai mare parte a clipurilor video de acasă). Primul tuner a refuzat să asculte telecomanda, fără să aibă timp să se alinieze canalului. Problema a fost rezolvată prin înlocuire.
comentariu: Modelul minunat. A luat pentru a da, pentru că toate canalele dmv ale televiziunii analogice sunt recepționate cu zgomot și interferențe. Cabană la intersecția dintre betonka 1 și Volokolamki, într-o vale. Antena - rețea activă. Acest tuner primește toate canalele cu o calitate excelentă.
04 februarie 2015, Moscova \ Experienta: mai putin de o luna
evaluare 4
avantaje: O consolă minunată, cu comutare rapidă a canalului, sensibilitate ridicată, un meniu simplu și accesibil, cu o imagine clară, un design elegant, corp metalic, o telecomandă frumoasă, consola nu se încălzește prea mult în timpul muncii.
dezavantaje: Media playerul nu redă filme cu o piesă stereo obișnuită (PCM), deși această opțiune este indicată în pașaport. Sperăm că în actualizarea software-ului, dezvoltatorii vor elimina această defecțiune. Și apoi puteți pune în siguranță 5
03 februarie 2015, Volgograd \ Experienta: cateva luni
evaluare 5
avantaje: Excelentă prefix, canalele se schimbă repede. Un player de hard disk omniprezent pentru 500 de concerte reproduce fără probleme.
dezavantaje: Nu minusuri, ci cavile - scânteie ușor în modul de așteptare, care noaptea, în tăcere, se poate tulpina puțin). Meniul din partea EPG-EPG-nu poate vizualiza ghidul de programe fără a schimba canalele, meniul este mai bun în această privință
comentariu: Timp de 4 luni de utilizare a glitches și încălzire nu observ, funcționează în fiecare zi, recepția este de 99%, am ceva de comparat cu globo 100 și cascadă 2101. Vă recomandăm oriel 963, un dispozitiv decent.
Ushakov Serghei 31 ianuarie 2015 \ Experienta: mai putin de o luna
evaluare 5
avantaje: Recepționați cu încredere toate canalele către antena obișnuită de la marginea orașului. Căutare rapidă fără probleme. Telecomandă convenabilă și puternică cu baterii standard AAA. Special cumparat acest model după ce a fost comparat cu cel mai popular, potrivit pentru preț și citiți recenzii. Nu e greșit.
dezavantaje: Aș dori să mai spun că telecomanda a fost chiar mai mică, deși este deja mai mare decât omologii săi. Meniu player media ar putea face mai ușor.
comentariu: Calitate superbă a imaginii, înregistrare excelentă pe o unitate flash. Suportă suporturi externe de până la 500 GB. Un film de 2 ore va avea o dimensiune de aproximativ 6 GB după înregistrare. Vizualizați înregistrările pe un computer cu Windows 7 - fără probleme.
Naskatov Nikolay 24 decembrie 2014, Vulturul \ Experienta: mai putin de o luna
evaluare 5
avantaje: Bloc metalic. carcasa nu este încălzită, telecomanda cea mai convenabilă din gama de modele de console Oriel, un tuner bun, o manoperă bună, prezența simultană a ieșirilor SCART și 3RSA, prezența unui afișaj cu un ceas pe panoul frontal.
dezavantaje: Ca media player - slab. Nu citeste toate formatele video. Potrivit acestui indicator, este inferior modelului "Oriel 910", care reproduce un număr mult mai mare de formate video. Stropiri ușor de observat în interiorul carcasei dispozitivului, incluse în priză. Dar, în trei pași, nu mai este audibil, așa că nu se deranjează. Lipsa cablurilor de conectare incluse.
comentariu: Ca tuner digital - cel mai bun din întreaga linie de Oriel. În oraș primește chiar și un semnal reflectat pe o antenă de casă UHF de la un fir. La 30 km de oraș, antena necesită o reglare puțin mai precisă, dar încă captează semnalul fără probleme. Lucrul la o distanță mai mare de repetor nu a fost încă verificat. Stochează astfel de prefixe cu mulți dintre prietenii săi. Toată lumea a fost foarte mulțumită. 8 bucăți de tuneri au trecut deja prin mâinile mele. Nici o căsătorie. În ceea ce privește posibilitatea de a înregistra emisiuni TV prin USB, mărturisesc că nu am încercat încă, pentru că nu a fost nevoie.
Dacă acest model avea un media player mai puternic și mai omnivor (cel puțin ca Oriel-910), atunci ar fi posibil să evaluezi 5+.
Și dacă Oriel a lansat încă un model cu o ieșire VGA (pentru un monitor de calculator), ar putea avea un monument ridicat în timpul vieții.
22 noiembrie 2014, Sankt-Petersburg \ Experienta: cateva luni
evaluare 5
avantaje: Ieri am cumpărat Oriel 963. Am acordat 20 de canale digitale în modul automat. Calitatea imaginii de pe televizor este excelentă. Antena externă alimentată cu Funke
dezavantaje: Nu a dezvăluit
comentariu: Dispozitivul este executat în carcasa metalică și destul de calitativ. În modul oprit, este afișat ora.
21 noiembrie 2014, Istra \ Experienta: mai putin de o luna
evaluare 5
avantaje: La niveluri slabe de semnal (~ 40%), calitatea este de 75-80%. Codec AC3.
dezavantaje: Nu am găsit
comentariu: M-am uitat la el în timp ce l-am instalat, dar judecând după faptul că proprietarii de echipament nu mi-au sunat timp de o lună deja, totul este OK!
alikb05 13 octombrie 2014, Sankt-Petersburg \ Experienta: mai putin de o luna
Oriel 963 (DVB-T2) este selectat pentru evaluarea:
12 cel mai bun Set-top box-uri TV

evaluări

selecție

Noile tehnologii