Samsung MZ-76P256BW
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Specifikationer for Samsung MZ-76P256BW
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | SSD |
| spil | der er |
| Støtte til 4 KB sektorer | der er |
| Type flashhukommelse | MLC 3D NAND |
| controller | Samsung MJX |
| tid | til bærbar og stationær |
| Formfaktor | 2.5" |
| Køreegenskaber | |
| volumen | 256 GB |
| Skriv hastighed / Læs hastighed | 530/560 MB / s |
| Tilfældig skrivehastighed (4KB blokke) | 90000 IOPS |
| Bufferhukommelse | 512 MB |
| grænseflade | |
| tilslutning | SATA 6Gbit / s |
| TRIM support | der er |
| Ekstern dataoverførselshastighed | 600 MB / s |
| Mekanik / Pålidelighed | |
| Impact resistence under drift | 1500 g |
| Stødmotstand under opbevaring | 1500 g |
| Fejl tid | 2.000.000 h |
| Samlet antal bytes skrevet (TBW) | 300 TB |
| Maksimal arbejdstemperatur | 70 ° C |
| derudover | |
| Strømforbrug | 2 W |
| Datakryptering | der er |
| Dimensioner (W × H × D) | 69,85x6,8x100 mm |
| vægt | 50 g |
Samsung MZ-76P256BW udvalgt til bedømmelse:

Top 10 SSD-drev
