Samsung MZ-V7E250BW
Detaljeret information

9.8 / 10
bedømmelse
Egenskaber af Samsung MZ-V7E250BW
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | SSD |
| Støtte til 4 KB sektorer | der er |
| Type flashhukommelse | TLC 3D NAND |
| controller | Samsung phoenix |
| tid | til bærbar og stationær |
| Formfaktor | 2280 |
| Køreegenskaber | |
| volumen | 250 GB |
| Skriv hastighed / Læs hastighed | 1500/3400 MB / s |
| Tilfældig skrivehastighed (4KB blokke) | 350000 IOPS |
| Bufferhukommelse | 512 MB |
| grænseflade | |
| Stik m.2 | ja |
| tilslutning | PCI-E 3.0 x4 |
| NVMe standard support | der er |
| TRIM support | der er |
| Mekanik / Pålidelighed | |
| Impact resistence under drift | 1500 g |
| Stødmotstand under opbevaring | 1500 g |
| Fejl tid | 1500000 h |
| Samlet antal bytes skrevet (TBW) | 150 TB |
| Maksimal arbejdstemperatur | 70 ° C |
| derudover | |
| Strømforbrug | 5,40 W |
| Datakryptering | der er |
| Dimensioner (W × H × D) | 22x2.38x80 mm |
| vægt | 8 g |
Samsung MZ-V7E250BW er valgt til bedømmelse:

Top 10 SSD-drev
