SEA-PRO OTN 9.9S
Detaljeret information

9.1 / 10
bedømmelse
Egenskaber ved SEA-PRO OTN 9.9S
| Generelle egenskaber | |
|---|---|
| typen | benzin |
| magt | 9,9 hk, 7300 W |
| Maksimal motorhastighed | 5500 rpm |
| agterspejl | S, 381 mm |
| ledelse | rorpind |
| Forbrændingsmotor | |
| Taktnost | push pull |
| Antal cylindre | 2 |
| Arbejdsvolumen | 246 cm3 |
| boring | 56 mm |
| Stempelslag | 50 mm |
| reducering | 2.08:1 |
| lancering | håndholdt |
| Fedttype | blandingen |
| køling | vand |
| Brændstoftank | ekstern, 24 l |
| overførsel | fremadrettede neutral-to-back |
| Brændstofforsyningssystem | karburator |
| Elektronisk tændingssystem | der er |
| Brændstoftype | AI92 |
| design | |
| Motorlyft | håndholdt |
| Justering af motorens vinkel | der er |
| Bevægelse i lavt vand | der er |
| Antal propellerblad | 3 |
| Motor nødkontakt | der er |
| Dimensioner (BxHxD) | 332x1040x873 mm |
| vægt | 36 kg |
| Yderligere oplysninger | et sæt værktøjer, ekstra stearinlys |
SEA-PRO OTN 9.9S er valgt i bedømmelse:

Top 20 påhængsmotorer
