Gainer "Serious Mass" af Optimal Nutrition
Detaljeret information

9.9 / 10
bedømmelse
Karakteristika for Gainer "Serious Mass" fra Optimal Nutrition
Sammensætningen pr. Servering 2 scoops (334 g)
kalorier | 1250 kcal |
| fedtstoffer | 4,5 g |
| - mættet | 1,5 g |
| kulhydrater | 252 g |
| kolesterol | 80 g |
| protein | 50 g |
| Vitamin A | 5000 IE |
| C-vitamin | 60 mg |
| Vitamin D | 200 IE |
| E-vitamin | 30 IE |
| thiamin | 4,8 mg |
| riboflavin | 4 mg |
| niacin | 50 mg |
| Vitamin B6 | 5 mg |
| Folinsyre | 400 mcg |
| Vitamin B12 | 10 mcg |
| biotin | 300 mcg |
| Pantothenic til-det | 20 mg |
| calcium | 590 mg |
| jern | 8 mg |
| phosphor | 430 mg |
| iod | 150 mcg |
| magnesium | 140 mg |
| zink | 15 mg |
| selen | 70 mcg |
| kobber | 1,6 mg |
| magnesium | 2 mg |
| krom | 120 mcg |
| molybdæn | 75 mcg |
| natrium | 410 mcg |
| kalium | 1560 mg |
| cholin | 250 mg |
| inositol | 250 mg |
| Para-aminobenzoic til det | 5 mg |
| kreatin | 1 g |
| L-glutamin | 500 mg |
Anbefalinger til brug:
Rør 680 ml mælk eller vand med 2 koger af produktet, indtil det er helt opløst. Tag 3 gange om dagen: om morgenen, om eftermiddagen og 20 minutter før sengetid.
Gainer "Serious Mass" fra Optimum Nutrition er valgt til vurdering:

12 bedste vægtforøgere
